KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15891004
nr 1589 1004
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Komposition. Signerad. Blandteknik, bildmått: 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 31x35 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:12:38
300 kr
350 kr
600 kr
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner